Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Data publikacji: 2005-01-01

Czy kadłub statku może stanowić przedmiot wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

W maju 2004 r. zawarliśmy z holenderską stocznią kontrakt na wykonanie aluminiowego kadłuba statku z materiałów (blach i profili aluminiowych) w 100% zakupionych przez naszą firmę. Aktualnie przygotowujemy następny kontrakt na wykonanie aluminiowego kadłuba statku z materiałów (blach i profili aluminiowych) zakupionych przez naszą firmę. Dodatkowo holenderska stocznia życzy sobie, aby w kontrakcie ująć, że kadłub zostanie pomalowany farbami dostarczonymi przez tę stocznię. Malowanie to zostałoby wykonane na zlecenie naszej firmy przez inną polską firmę. Na kadłubie zostaną przez nas zamontowane niektóre elementy wyposażenia, np.: odbojnica, kilka zaworów, głowice wentylacyjne, drzwi - również dostarczone przez holenderską firmę. Cena kontraktowa zawierałaby również zapłatę za malowanie i montaż elementów wyposażenia. Mamy dwa pytania:

PROBLEM
1) Czy opisany przedmiot kontraktu (kadłub wykonany z własnych materiałów, pomalowany farbami dostarczonymi przez holenderską stocznię i z zamontowanymi przez nas niektórymi elementami wyposażenia) można w całości potraktować jako „towar”, który będzie podlegał opodatkowaniu jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów wymieniona w art. 5 ust. 1 pkt 5 (VAT = 0%)?
2) Czy malowanie i montaż elementów wyposażenia wykonane przez naszych podwykonawców koniecznie trzeba uznać za „usługę na ruchomym majątku rzeczowym” (art. 27. ust. 2 pkt 3 lit. d) ustawy)?
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00